CLASS A SILVER TEAM AWARD WINNERS | ||
Dawson-Boyd | Daren Swenson | A |
Sleepy Eye St.Mary's | Bruce Woitas | A |
Red Rock Central / Westbrook - Walnut Grove | Derrick Jenniges | A |
McGregor/Cromwell | Jon Jacobs | A |
Bethlehem Academy | Kevin Harman | A |
CLASS A GOLD TEAM AWARD WINNERS | ||
Adrian High School | Joe Kruger | A |
Wabasso High School | Chad Olson | A |
Minnesota Valley Lutheran High School | John Gunderson | A |
Lac Qui Parle | Bart Hill | A |
Kerkhoven-Murdock-Sunburg | James Cortez | A |
CLASS AA SILVER TEAM AWARD WINNERS | ||
Windom Area High School | Brad Schlomann | AA |
Mora | Jayson Pautzke | AA |
Pierz Heay High School | Danny Saehr | AA |
Maple River High School | Jeff Cole | AA |
Roseau High School | Tracey Wensloff | AA |
Foley High School | Michael Beier | AA |
Maple Lake High School | Brooks Marquardt | AA |
Chatfield | Brian Baum | AA |
Barnesville | Phil Trowbridge | AA |
CLASS AA GOLD TEAM AWARD WINNERS | ||
Breck School | Brian Wright | AA |
Medford High School | Jon Chappuis | AA |
Tri-City United | Bruce Davis | AA |
Minnewaska Area | Brian Gruber | AA |
Eden Valley-Watkins | Mike Tomsche | AA |
Litchfield High School | Jeff Wollin | AA |
Minnehaha Academy | Scott Glenn | AA |
Saint Charles | Scott McCready | AA |
Esko | Ben Haugen | AA |
CLASS AAA SILVER TEAM AWARD WINNERS | ||
St. Cloud Apollo | Adam Savolainen | AAA |
Kasson-Mantorville | Matt Franke | AAA |
Byron High School | Larry Franck | AAA |
North Branch Area High School | Steve Christensen | AAA |
Willmar Senior High School | Tom DeBoer | AAA |
Albany | Al Amdahl | AAA |
Mankato East HS | Cory Smith | AAA |
Little Falls | Chad Kaddatz | AAA |
CLASS AAA GOLD TEAM AWARD WINNERS | ||
Totino-Grace High School | Mike Smith | AAA |
Northfield | Mark Auge | AAA |
Delano High School | Dan Paulson | AAA |
Monticello | Cole Deibele | AAA |
ROCORI High School | Jeff Illies | AAA |
Academy of Holy Angels | Mike Rothstein | AAA |
Sartell HS | Jerome Nemanich | AAA |
Mankato West High School | Ethan Anderson | AAA |
Marshall High School | Chace Pollock | AAA |
CLASS AAAA SILVER TEAM AWARD WINNERS | ||
Anoka | Shannon Blansette | AAAA |
Brainerd High School | Lowell Scearcy | AAAA |
New Prague High School | Sean DuBe | AAAA |
Edina High School | Carter Freeman | AAAA |
Woodbury High School | Kevin McDermott | AAAA |
Eagan | Rob Walsh | AAAA |
Rochester Century | Vinnie Mannese | AAAA |
Burnsville | Mick Scholl | AAAA |
Lakeville North High School | Tony Market | AAAA |
CLASS AAAA GOLD TEAM AWARD WINNERS | ||
Minnetonka High School | Paul Twenge | AAAA |
Stillwater Area High School | Mike Parker | AAAA |
Forest Lake | Tal Gravelle | AAAA |
Maple Grove | Darby Carlson | AAAA |
Eastview High School | Tom Strey | AAAA |
Eden Prairie High School | John Buteyn | AAAA |
Tag(s): News